Nur Orhan

1983 yılında İstanbul’da doğdu, bütünün öyküsü içinde kendi yaşam öyküsüne merhaba dedi…

Küçük yaşlardan beri eğitime-öğretime olan merakı, gözleme, analize yatkınlığı, öğrendiklerini paylaşmayı seven yapısı dikkat çekiyordu.

Lise öğrenimini Haydarpaşa Süper Lisesi (YDA) nde tamamladı, daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden mezun oldu, lisans eğitimini tamamladı. Yaklaşık 9 yıl kurumsal bir bankada Ticari & Kurumsal Krediler Bölümü’nde çalıştı. Bireysel ve kurumsal projelere, seminerlere, eğitimlere katıldı ve kurum içi eğitimler verdi.

Bir tavsiye üzerine katıldığı Aile Dizimi workshop çalışmasından çok etkilendi. Sonrasında kendi öz benliğinin keşfi yolculuğunda kişisel gelişim atölyesine katıldı. İç dünyasının kapıları daha fazla aralanmaya başlarken hayata dair sorguları arttı. Ruh, beden, zihin, uyum, denge, düzen, aidiyet, değerler, inançlar, hedefler, çözümler… Her yeni soru onu başka bir cevaba, farkındalığa sürüklerken NLP Ekolü ile tanıştı. Uluslararası akreditasyonlu NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner eğitimlerini tamamladı. NLP’nin hayata girmesiyle birlikte birçok konuda farklı adımlar atmaya başladı. Gördü ki, kendi değişimi, gelişimi ile birlikte birçok şey de değişmeye başlamıştı. Hayatla olan iletişimi, diyaloğu başka bir ivme kazandı. Bilinç, bilinçaltındaki kayıtlar, farkındalıklar, beklentiler, algılar, anlamlar…

Sahip olduğu bilgi, birikim ve tecrübesiyle finans sektöründeki başarılı kariyerinden ayrıldı.

Geçmişi anlama, şimdiyi kabul etme, geleceğin potansiyelini görme adına soru ve cevaplarla öyküsüne devam ederken; Koçluk eğitimini tamamladı.

Her yeni eğitim, katıldığı her yeni seminer onun için farklı bir uyanıştı; özel ve anlamlı… Hem kendine hem de bütüne dair…

İnsan yüreğine, hayatına dokunmanın ne kadar sorumluluk ve hassasiyet isteyen bir süreç olduğunu içselleştirip; ‘‘Bu süreçte nereye kadar gidebilirim? Karşımdakini nereye kadar götürebilirim? Bunu en iyi nasıl yapabilirim?’’ sorularına cevaplar ararken Sue Knight liderliğinde Eğitimcinin Eğitimi olan NLP Trainer Eğitimi’ni tamamladı. Yapılan gözlem ve analizler, yaşanan deneyimler, geri bildirimler, modellemeler hayatına yeni bir anlam kazandırdı.

Hayatın anlam yolculuğu devam ederken; o, şimdi kendi öyküsüyle başka yaşam öykülerine tanıklık etmektedir. Edindiği kazanımlarla; bireylere kendi iç potansiyellerini, güçlerini keşfettirerek onlara destek olmak ve bütünün öyküsünde katkısını arttırmak hedefiyle bireysel & kurumsal danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Akademik Geçmiş;

 • İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü (Lisans),
 • İnsan kaynakları ve Krediler - Mali Analiz bölümünde stajlar,
 • Finans sektörü – Bankacılık (9 yıl)  
 • Bireysel ve kurumsal eğitimler,
 • Aile Eğitim Programı (MEB)
 • Uluslararası ve Dünya kapsamında geçerliliğe sahip akreditasyonlu eğitimler,
  • NLP Practitioner,
  • NLP Master Practitioner,
  • Yaşam Koçluğu,
  • NLP Trainer,

Nur Orhan

Eğitim Koordinatörü

Eğitmen & Yaşam Koçu & NLP Danışmanı

 

 


Detaylı Bilgi için Bizi Arayın
0537 304 39 09
Dilerseniz Biz Sizi Arayalım
Sizi arayabilmemiz için buraya tıklayın.